Galgagyörki közmeghallgatás a képviselõjelöltek részvételével
A rendezvényen felmerült problémák, a kistelepülési önkormányzatok nehéz anyagi helyzete, az kisiskolák finanszírozási nehézségei, a közbiztonság, és az egészségügyi ellátás hiányosságai. Ezek nem csupán helyi ügyek, többségük csak nagypolitikai szemléletváltással változtatható meg. Harrach Péter felszólalásában azt hangsúlyozta, hogy az önkormányzatok mûködése lényegében önálló döntéseken alapszik, de az államnak segítenie kell a kistelepülések megmaradását és fejlõdését, többek között a közigazgatás ésszerû átalakításával is. Az is nyilvánvaló, hogy kisebb létszámú parlamentre van szükség.
-A kisiskolák léte nem lehet gazdasági kérdés, ezért arányaiban magasabb juttatást kell ezeknek az intézményeknek biztosítani, mint a városi iskoláknak. Másik feladat a tanítás és a pedagógus tekintélyét visszaállítani. A közbiztonság alapja a hatékony rendõrség, ezért minden településre rendõrt kell állítani, és nem „magánhadseregeket”. Továbbá a három csapás törvénytervezetet be kell vezetni. Országos szinten a Fidesz-KDNP célja a korrupció visszaszorítása, és a nyereség centrikus kormányzás helyett a felelõs kormányzás megteremtése. A romakérdés nemzeti sorskérdés is egyben, ahol az oktatás a foglalkoztatás és a szociális helyzet területén kell alapvetõ változásokat elindítani. – mondta el többek között Harrach Péter. A mentelmi jog és „titoktörvény” kérdéseit érintve, kijelentette, mindkettõ esetében a visszaélési lehetõségeket kell megszüntetni, nem a törvényt. Ha egy képviselõt valaki el akar lehetetleníteni a munkájában akkor számtalanszor feljelenti, és az okkal – ok nélkül a bíróságra fog járni. Az államtitkok védelmére pedig, a NATO országok is hasonló törvényeket hoztak.
A politikus azzal zárta beszédét, hogy a választott képviselõ tevékenysége három pilléren nyugszik, a jelenléten a tájékozódáson és a segítségen.
Brockhauser Edit